.: Strona główna .: O firmie .: Kontakt .: Do pobrania
 

Szukaj na stronie
 
Sprzegla jednokierunkowe - wolnobiegi ->

Sprzęgła rolkowe CNAS i CNFS o wymiarach łożysk


.: Więcej :.
 
Sprzęgła rolkowe CNAS i CNFS o wymiarach łożysk

Wolnobiegi typu CNAS i CNFS są sprzęgłami rolkowymi z rampą, przeznaczonymi do pracy lekkiej i produkowanymi w wymiarach zgodnych z wymiarami standardowych łożysk, typ CNAS zgodnie z wymiarami łożysk kulkowych serii 62, natomiast typ CNFS zgodnie z łożyskami rolkowymi serii NU23. Sprzęgła te są używane głównie do precyzyjnego indeksowania oraz do pracy wyprzedzeniowej. Przeniesienie momentu obrotowego dokonuje się za pośrednictwem wpustu na wale oraz dla typu CNAS pasowanie wtłaczane pierścienia zewnętrznego z obudową, a dla typu CNFS za pośrednictwem dwóch klinów na krańcowej powierzchni bieżni zewnętrznej.

Instalacja:
Nasze wykonanie nie wymaga precyzyjnej regulacji poosiowej bieżni zewnętrznej i wewnętrznej. Obie bieżnie mogą być przesuwane w obie strony o wymiar s/2, bez wytwarzania naprężenia osiowego. Modyfikowane wolnobiegi,
w których luz osiowy S jest zredukowany do minimum są dostępne na żądanie. Wolnobiegi te są identyfikowane poprzez indeks S, np.: CNAS20-S. Transmitowanie momentu obrotowego od wału do bieżni wewnętrznej odbywa się za pośrednictwem wpustu, przy zalecanej tolerancji wału h6 lub j6 (z wyjątkiem CNAS6, który wymaga tolerancji n6).

W typie CNAS przeniesienie momentu obrotowego od zewnątrz osiągane jest poprzez pasowanie z wciskiem,
z rozwiertem w obudowie w tolerancji H6 lub J6. W typie CNFS przeniesienie momentu odbywa się normalnie poprzez dwa wpusty mocowane na zewnętrznej powierzchni czołowej bieżni zewnętrznej, przy zalecanej tolerancji otworu w obudowie H7 lub F7, lecz jeśli nie są stosowane wpusty, to rozwiert w obudowie musi być wykonany w tolerancji K6.

Uwaga:
Wolnobiegi typu CNAS i CNFS nie posiadają integralnych łożysk. Bieżnie wewnętrzne i zewnętrzne muszą być precyzyjnie regulowane poprzez łożyska zewnętrzne.

--------------------------------------------------------------------------------

Rozwiert Od 6 mm/19 mm do 80 mm/140 mm
Moment Od 1,7 Nm do 35600 Nm

 


Kontakt

MBW-RADIXON
GRANICZNA 57A-37
40-018 KATOWICE mbw@technikanapedow.pl
 
NIP:   PL6341653048
 
Tel.:   +48 32 724-72-57
Kom.:   +48 666 146-957
Fax:   +48 32 250-35-27


Copyright © 2010 - Jarosław Kacy 0-791-962-607 Hamulce | Sprzęgła | Motoreduktory | Falowniki | Mapa strony